Skip to main content

Vytvoření účtu na mxchat.cz

Rychlý start

Nyní je čas, abyste vstoupili do Matrixu a dostali se do svého Elementu. Dobře, abyste mohli začít, budete si muset vytvořit účet. Jednou z nejlepších věcí na Elementu je, že jej můžete používat na všech druzích zařízení, jako je váš notebook, tablet, telefon nebo cokoli jiného.  Matrix  ke svému běhu potřebuje výkonný hardware. Tuto službu provozuje jednotlivec, který za službu musí platit, tak registrace nejsou otevřené. Stačí mě jen kontaktovat přes email archos@arch-linux.cz a zájemcům přístupový token rád obratem pošlu.

V této příručce si ukážeme, jak se registrovat ve webovém klientovi ve vašem prohlížeči. Otevřete tedy svůj oblíbený prohlížeč, jako je Mozilla Firefox, a přejděte na stránku Elementu.

Váš prohlížeč vás pravděpodobně požádá o povolení přístupu k trvalému úložišti. Přijměte to tak, že Element může ukládat vaše klíče, zprávy atd. Dále si vytvoříme účet.

Snímek obrazovky z 2022-12-31 16-32-09.png


Vytvořte účet

Dále je čas vytvořit uživatelské jméno. Uživatelské jméno bude také vaším zobrazovaným jménem, ​​takže na to pamatujte, když se rozhodnete. To je to, co lidé uvidí, jak odpovídáte, a jak vás mohou označit nebo vyhledat! Poté vytvořte heslo a ujistěte se, že je složité. Nemá smysl šetřit na zabezpečení, zejména pokud používáte správce hesel, jako je například Bitwarden .

Jakmile vyplníte své uživatelské jméno a heslo, pokračujte a klikněte na zelené tlačítko Zaregistrovat!

Snímek obrazovky z 2022-12-31 16-38-58.png


Potvrzení autentizace

Nyní musíte potvrdit autentizaci přístupovým tokenem , který Vám přišel emailem.

Snímek obrazovky z 2022-12-31 16-45-42.png


Nyní přidejte autentizační token a potvrďte kliknutím na tlačítko Authenticate.


Snímek obrazovky z 2022-12-31 16-49-00.png


Bezpečnostní klíč

Tento další krok je o trochu složitější, ale zůstaňte se mnou. Jednou z výhod Element, o které jsme hovořili, bylo end-to-end šifrování. Potřebujeme vygenerovat Bezpečnostní klíč (který se liší od našeho hesla!). Obvykle doporučuji použít klíč vygenerovaný systémem. Pak můžete někde použít bezpečnou poznámku k uložení klíče.

V levém dolním rohu klikneme na ozubené kolečko a vybereme kartu všechna nastavení a Zabezpečení a soukromí vyhledáme kartu Nastavení zabezpečené zálohy.

Snímek obrazovky z 2023-01-06 09-16-40.png

Použijeme klíč vygenerovaný systémem.

Snímek obrazovky z 2023-01-06 09-19-17.png


A klíč bezpečně uložíme.

Snímek obrazovky z 2023-01-06 09-19-52.png

A nyní máte zcela zabezpečený účet, tak už jen najít lidi se kterými budete komunikovat.