Skip to main content

Služba Ntfy

Ntfy


Ntfy je jednoduchá oznamovací služba pub-sub založená na HTTP, která implementuje specifikaci poskytovatele UnifiedPush . Umožňuje vám posílat upozornění na váš telefon nebo plochu pomocí skriptů z jakéhokoli počítače, zcela bez registrace, nákladů nebo nastavení. Je to také open source, pokud chcete provozovat svoji vlastní službu.

Push notifikace doručované do mobilních aplikací Matrix jsou obvykle pouze probuzeními aplikace a nenesou skutečné užitečné zatížení (data textových zpráv atd.). I ve výchozím nastavení (bez použití Ntfy) zůstává obsah vaší zprávy soukromý, přestože prochází servery Google (v systému Android) nebo servery Apple (v systému iOS).

Ntfy je užitečné pro zlepšení soukromí/nezávislosti nastavení Matrixu, protože ani tato „aplikační probuzení“ již nemusí procházet servery Google/Apple. Místo toho procházejí naší vlastní instancí Ntfy .

Chcete-li používat ntfy, potřebujete mobilní aplikaci, která podporuje použití UnifiedPush jako alternativního backendu pro oznámení push.


Android


  1. Nainstalujte aplikaci distributora UnifiedPush. Příklad: Ntfy ( Zdrojový kód , F-Droid , Google Play )
  2. Otevřete nastavení aplikace a nastavte svého poskytovatele UnifiedPush (server ntfy) jako výchozí server. Je hostován na https://ntfy.mxchat.cz
  3. Otevřete jakoukoli kompatibilní maticovou klientskou aplikaci (SchildiChat, Element atd.) a v nastavení oznámení přepněte poskytovatele oznámení na ntfyIMG_20230106_104630.jpgNastavení aplikace NtfyNastavení oznámení aplikace Element


iOS

I když existuje aplikace Ntfy pro iOS ( viz ji v App Store nebo jeho zdrojový kód ), žádný z klientů Matrix pro iOS zatím nemůže využívat Ntfy kvůli technickým omezením platformy iOS .