Skip to main content

Jak se registrovat

Jak se na Mastodon zaregistrovat?

Pro někoho může být registrace a prvotní přihlášení do Mastodonu matoucí. Ano, pro běžného uživatele to matoucí asi je, ale stačí si jen vybrat server a ten si také pamatovat zde je zvací link na náš server. Adresa serveru pak bude sloužit i pro přihlášení do mobilní aplikace. 

  1. Vyberte si instanci: Prvním krokem je výběr instance. Každá instance má své vlastní pravidla, komunitu a moderaci. Seznam instancí naleznete na adrese joinmastodon.org nebo jednoduše naší instanci Arch Linux CZ.

  2. Registrace účtu: Po výběru instance jděte na její webovou stránku (tento odkaz by měl být uvedený v seznamu instancí). Na hlavní stránce by měla být možnost se zaregistrovat. Klikněte na to a budete přesměrováni na stránku pro registraci

  3. Vyplnění informací: Zde budete muset vyplnit několik údajů. Tyto údaje obvykle zahrnují vaše uživatelské jméno, e-mail a heslo. Některé instance mohou požadovat další informace nebo ověření.

  4. Potvrzení e-mailu: Po registraci vám bude zaslán e-mail s odkazem na ověření vaší e-mailové adresy. Kliknutím na tento odkaz ověříte svůj účet.

  5. Přihlášení: Po ověření e-mailu se můžete přihlásit do svého účtu na stránce instance.

  6. Nastavení profilu: Konečným krokem je nastavení vašeho profilu. To může zahrnovat nahrání profilové fotografie, napsání krátké biografie, a podobně.

A to je vše! Nyní jste připraveni začít používat Mastodon.