Arch User Repository (AUR)

Arch User Repository (AUR) je komunitní úložiště pro uživatele Arch. Obsahuje popisy balíků ( PKGBUILDs ), které vám umožňují sestavit balíček ze zdroje pomocí makepkg a poté jej nainstalovat pomocí pacman. AUR byla vytvořena za účelem organizace a sdílení nových balíčků z komunity a za účelem urychlení začlenění oblíbených balíčků do úložiště komunity.

Mnoho nových balíčků, které vstupují do oficiálních úložišť, začíná v AUR. V AUR mohou uživatelé přispívat svými vlastními sestavami balíků (PKGBUILDa související soubory). Komunita AUR má možnost hlasovat pro balíčky v AUR. Pokud se balíček stane dostatečně populárním - za předpokladu, že má kompatibilní licenci a dobrou techniku ​​balení - může být vložen do komunitního úložiště (přímo přístupného pacmanem nebo abs). Například Brave licenci kompatibility nesplňuje, tedy nemůže být nikdy vložen do hlavních core repositářů, zůstane tedy v AUR.

Varování:  Balíčky AUR jsou uživatelsky vytvářený obsah. Tyto PKGBUILD jsou zcela neoficiální a nebyli důkladně prověřeni. Jakékoli použití poskytnutých souborů je na vaše vlastní riziko. Proto vždy musí být před instalací zobrazen uživateli celý obsah PKGBUILD souboru a ten by měl ověřit jeho správnost. Pokud si nevíte rady, je dobré oslovit komunitu například na redditu a zeptat se na konkrétní balíček.

Pokud Vám nějaký balíček nejde nainstalovat, zaregistrujte se na AUR a do komentářů k danému balíčku napište problém, který máte. Maintainer balíčku Vám odpoví a nabídne řešení.

 


Revision #1
Created 2 January 2023 10:41:56 by raven2cz
Updated 2 January 2023 10:46:39 by raven2cz